15 maijs 2012

Ananasu un melones saldējumi.

 No Plūmītes bloga iedvesmojos saldējumu gatavošanā. Tā jau nu nav, ka nekad nebūtu mājās gatavojusi. Bet lieku reizi lika saņemties, un pagatavot, nu tā - pa īstam, un kārtīgi.
 Tā nu pienāca kārta manam ananasam, kas gaidīja mani ledusskapī.
Tapa saldējums. Un tā nepavisam nemanot vēl paķērās klāt melone, kas arī pārtapa saldējumā. Tātad divas saldējuma receptes manā gaumē. ;)

Pirmā:
Vesels ananass, samalts gaļas mašīnā, protams pirms tam nomizots, sagriezts strēmelēs un izņemts vidus kacens. 
Visā tajā putrā iemaisīju iekšā saputotu vienu paciņu saldā krējuma ar ēdamkaroti cukura tik, un pāris karotes iebiezinātā piena ar cukuru klāt. Tad lēzenā traukā iekšā, un saldētavā. Ik pa 40 min. ņēmu ārā un putoju ar mikseri. Kā saka - lauzu ledu. Un pie 4-tās putošanas reizes, šis jau bija gatavs salikties pa vafeles trauciņiem, sasaldēšanai līdz galam.

Otrs:
Vesela melone (protams nomizota un atsēklota), samalta gaļas mašīnā. Klāt pieliktas kādas 5 ēdamkarotes iebiezinātā piena, un no vesela citrona izspiesta sula. Atkal iekšā lēzenā traukā, saldētavā, ik pēc 30 - 40 minūtēm tika putots. Šis bija gatavs pie piektās reizes pārceļot uz vafeļtraukiem.
Gatvs.
Tagad rakstot rakstu, tiesāju nost melones saldējumu. Mmmmm, gardums. Es dievinu melones.
Atgādina "Vēsmas" citrona saldējumu, tik ar melones garšu :D


4 komentāri:

 1. Es arī... es arī, jau tik ilgi gribu uztaisīt saldējumu pēc Plūmītes receptes.., es gan sākumā nenovirzītos no receptes ne pa gramu:) Tā kā drosmīgi ar melõnēm un ananāsiem gaļmašīnā:)

  AtbildētDzēst
 2. Forši, saldējums arī mūsmājās topā, paši taisām un tad vecajās labajās makdonalda leduslaikmeta plastmasas formiņās iekšā, pats mīļākais ar zemenēm.
  Prieks par jums!

  AtbildētDzēst
 3. Man arī jau sen pa galvu maisās doma par paštaisītu saldējumu. Un mūžīgajā laika trūkumā vienīgais, kas attur, ir - ilgais pagatavošanas laiks.
  Bet izskatās - tas ir tā vērts!!! :)

  AtbildētDzēst
 4. ir ir vērs. viena pus diena pie pāris bļodām masas, un pilns ledusskapis ar saldējumu ļoti ilgam laikam. tā kā laicīgi gatavojamies vasaras sezonai ;)

  AtbildētDzēst